+905321552179
enveryaman@gelinalma.net

İstanbul Gelin Alma-Gelin Çıkarma Organizasyonları

Gelin Alma

Çok eski geleneklerimizdendir Gelin Alma. Her yöreye göre saati, şekli değişim gösterebilir.

Eskiden kızı atla götürürlerdi. Bu çağda araba ile götürülüyor. Eskiden kırmızı bir kıyafetle gelin alınırdı. Şimdilerde gelinlikle alınıyor.

Eskiden kızın babasının evinden davul zurna ile alınır erkek tarafının evine getirilir. Bir sürede erkek tarafında çalardı davul zurna. Şimdilerde ise Baba evinden gelini çıkarma ve düğün salonuna götürme ile son buluyor.

Kızın baba evinden alınmasından yarım saat önce Davul zurna ekibi kapıda yöreye göre müzikler çalar. Erkek tarafından büyükler kızın evine girerek kızı almak isterler. Bu arada kızın kapısı tutulur adetten. Erkek tarafı bahşiş verir. Kızın babası yada dayısı yada kız için önemli bir erkek kırmızı kuşağını bağlar. Ve kız evden çıkar. Bu arada duygusal anlar yaşanır genellikle kız ve yakınları ağlarlar. Baba evinden gelin alma, gelin çıkarma anındaki kısa süreli hüzünlü anın  arkasından Davul zurna çalmaya devam eder. Çoğunlukla kız evinin kapısında yakınlar müziğin hareketli ritmiyle oynarlar. Bazı yörelerde kız testiyle oynar ve sonunda o testiyi yere atarak kırar. Daha sonra Kız gelin arabasına bindirilir ve beraberindeki konvoyla birlikte düğün salonuna ya da nikah salonuna giderler.

Bu geleneksel adetimiz baba evinden gelin alma, gelin çıkarma olmazsa olmazlarımızdandır. İster fakir ol ister zengin bu adet mutlaka yerine getirilir. Her yöreye göre gelin alma değişik olsa da mutlaka her kız evinden gelin alma töreniyle çıkar. Ve bu tören müziklidir.  

Şimdi gelin almada eskisi gibi değil. Çok sade olarak hafif müzikle çıkmak isteyen gelinlerin yanı sıra, Yine davul zurna ile gelin çıkarma isteyen aileler de hala var. Ama gençler daha değişik olmasını isteyebiliyorlar. Bu yüzden üflemeli sazların olduğu ufak bando tarzı gelin alma, gelin çıkarmalar daha revaçta şu sıralar. Bütçeye göre büyük ya da küçük bandolar baba evinden gelin almayı daha renkli hale getirmektedirler. Bütçesi büyüdükçe enstrüman sayısı arttığı için harika bir ses uyumu ile unutulmaz bir anı oluşmaktadır. Bando ile gelin alma bu duygusal ortama daha fazla coşku yüklemektedir. Gelin alma Bandosunda vurmalı çalgılar, Saksafon, trompet, gitar vs. istenilen entrümanlarla zenginleştirilebilir.

Evlilik her birey için önemli bir kurumdur. Bu yüzden evlenirken her şeyin kusursuz olmasını isteriz. Kına gecesi eğlenceleri, Gelin alma, gelin çıkarma töreni, damatlık, gelinlik, müzikler, organizasyonlar hep kusursuz ve en güzeli olsun isteriz. Bu yüzden gelin alma sırasında bize coşkulu bir müzik eşlik etsin isteriz. Müzikli gelin alma, Davul ve saksafonla gelin alma, bandolu gelin alma, bando ile gelin çıkarma, evden bando ile gelin alma gibi çeşitleri çoğaltabiliriz. Herkesin isteği çok özeldir. Herkesin hayalinin gerçek olması dileğiyle…

Bu güzel gününüzde Enver Yaman ve Ekibi Gelin Alma Orkestrası, Gelin Alma Bandosu, Babişko Brass Bandosu, Babişko Brass Orkestrası sizlerle birlikte olmaktan onur duyacaktır.

Size bir telefon kadar yakınız. Enver Yaman 0532 1552179

Gelin Alma Müzikleri

Gelin alma Müzikleri yöreye ve müzik grubuna göre isteğe göre değişim gösterir. Gelin alma müziklerinin Belli bir kalıbı yoktur. Doğu yöresinde halay gözdedir genellikle halay çalınır. Ankara yöresi oyun havaları çalınır. Sivas yöresi, Malatya yöresi gibi herkesin isteği değişim gösterir. Gelin alma müzikleri Daha düğün başlamadan eğlendirerek coşkuyu artırmak için önemlidir.

Ama artık siz eski tip gelin alma istemiyorsanız, Müziğinden konseptine kadar değişik bir Gelin alma bandosu ile alışıla gelmiş gelin alma, gelin çıkarmaların dışında yeni trend bir yaklaşımla sizinleyiz. Yeni hit eserler, eski nostalji eserlerle o güzel unutulmaz gününüzde sizinleyiz.

Yeni trend gelin alma davul zurna geleneğini biraz değiştirerek üflemeli sazlar ve vurmalı sazlar ekleyerek daha değişik bir versiyon yakalanmış ve gençler tarafından çok sevilmiştir. Balkan bando,  Küçük bir bando, yada bütçeye göre büyük bir bando ekibi olabilmektedir. (Saksafon, trompet, trampet, perküsyon, davul, gitar, cajon,  vb ) gelin alma müziklerini kusursuz icra etmektedirler.

Gelin alma bandosu, gelin alma orkestrası, gelin çıkarma bandosu, gelin çıkarma bandosu, Babişko brass orkestra bandosu zaten kendine has repertuarı olan bu işi bilen deneyimli bir kadrodan oluşur. O yüzden isteği söylemek yeterli olacaktır. Babişko Brass üzerine düşen görevin bilincindedir. Gelin alma müziklerini hatasız icra edecektir.

Gelin alma bandosu kiralandıktan sonra gelin ve damadın isteği doğrultusunda hareket ederler. Her türlü ortamda her türlü müziği çalabilen deneyimli bir kadrodur.  Nostalji müziklerinden günümüz müziğinin hit eserlerini icra edebilirler.

Gelin alma orkestrası bandosu erkek tarafı tarafından kiralanır. Konvoy ile Kız evinin kapısının önüne gidildiğinde özel bir istek olursa onları çalarlar. Eğer istek olmazsa kendi coşkulu repertuarlarını icra ederler. Gelin alma müzikleri, kalabalığın coşkuya iştikakı eğlenceyi artırır. Kapı önü neşe ile eğlenen kişilerce dolar.

İstanbul’da her semte kendi imkanları ile gelebilen Gelin alma bandomuz, gelin alma orkestramız, gelin çıkarma bandomuz, gelin çıkarma orkestramız, Küçük yada büyük bandolarımız, Balkan bandomuz Deneyimli şefimiz Enver yaman ve ekibi  sizlere hizmet vermekten  onur duyacaktır.  İşlerine verdikleri önem ile risk oluşturmadan gelin alma törenindeki belirtilen saatten önce gelin alma yerinde olurlar.  Eğlenceli coşkulu iş çıkartırlar.  Repertuarları geniş ve fazlasıyla yeterlidir. Gelin alma müzikleri, gelin alma orkestrası, gelin alma bandosu ile farklıdır . Coşkuludur,  Çok özeldir. Son noktadır. Mutluluğunuzun sesi, anılarınızın unutulmaz müziğini olalım.

Şefimiz Enver Yaman ı 05321552179 numaralı telefondan arayıp müzisyen kiralayabilirsiniz.   Sizinle bu özel gününüzde birlikte olmak bizi onurlandıracaktır.  Çünkü bu gün özel, gelin alma müzikleri özel, gelin alma bandosu, gelin alma orkestrası çokk özel.

Adalar gelin alma, Arnavutköy gelin alma, Ataşehir gelin alma , Avcılar gelin alma, Bağcılar gelin alma, Bahçelievler gelin alma , Bakırköy gelin alma , Başakşehir gelin alma, Bayrampaşa gelin alma, Beşiktaş gelin alma, Beylikdüzü gelin alma, Beyoğlu gelin alma, Büyükçekmece gelin alma, Beykoz gelin alma, Çatalca gelin alma, Çekmeköy gelin alma, Esenler gelin alma, Esenyurt gelin alma, Eyüp gelin alma, Fatih gelin alma, Gaziosmanpaşa gelin alma, Güngören gelin alma, Kadıköy gelin alma, Kağıthane gelin alma, Kartal gelin alma, Küçükçekmece gelin alma, Maltepe gelin alma, Pendik gelin alma, Sancaktepe gelin alma, Sarıyer gelin alma, Silivri gelin alma, Sultanbeyli gelin alma, Sultangazi gelin alma, Şile gelin alma, Şişli gelin alma, Tuzla gelin alma, Ümraniye gelin alma, Üsküdar gelin alma, Zeytinburnu gelin alma bölgelerine 7/24 hizmet.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda

Nişan, Düğün, Gelin alma, Gelin çıkarma, kutlamalar, açılış, yat eğlenceleri, avm etkinlikleri, vaftiz törenleri, romantik evlilik teklifi , sevgiliye sürpriz doğum günü ve her türlü müzikli organizasyonlara istediğiniz sayıda müzisyen kiralayabilirsiniz.

Orkestra yada bando Kiralama .

Özel günlerinizi daha unutulmaz hale getirmek için istediğiniz bando yada orkestra ile size hizmet vermekten onur duyacaktır.

Teklif almak için arayınız :

Enver Yaman

Tel : 0532 155 21 79

enveryaman@gelinalma.net

Bizi Takip Edin

GelinAlma.net bir "Enver Yaman" projesidir. Site içeriği ve her hakkı saklıdır.Enver Yaman by Babisko Brass Orkestrası@2019
Call Now ButtonŞimdi Ara